SİGARA MI DAHA ZARARLI, İLAÇLAR MI?

SİGARAYI YASAKLAMAKLA UĞRAŞIRKEN

ECZANELERDE SATILAN ZEHİRLER BAŞTACI EDİLİYOR.

 

ÖN TESBİTLER:

Sigaranın sağlığa olan zararlı etkisi kesin. Ancak eczanelerde satılan ilaçların % 90’ı, sigaradan 100 kata varan oranda daha zararlı. Adeta zehir soluyor, zehir yutuyor, tenimize zehir sürüyor, damarlarımıza zehir zerk ediyoruz.

İlaç sanayii büyük oranda, tapınak şövalyelerinin, masonların ve yahudilerin koruması altındaki Rothschild ve Rockefeller ailesinin elinde veya kontrolünde. Silah ve enerji sanayiinde olduğu gibi.

Mahkum muyuz bunlara. Öyle görünüyor.

Bu ailelerin temel hedefi dünya nüfusunun üçte ikisinin yok edilmesi. Ancak hemen değil. Bu süreçte hazinelerine hazine katmaları gerekiyor. Nasıl? Kontrollü savaşlar çıkarıp silah satarak veya hastalık üretip ilaç satarak. Her ilacın kullanımı ile de mutlaka beş altı yeni hastalık üretmek şartıyla.

Peki, (A) hastalığı için yutturulan ilaç bu hastalığı tedavi ediyor mu? Hayır. (A) hastalığının 10 semptomundan 2’sini kısmen iyileştirirken 8’ine dokunmuyor, üstelik (A) hastalığını giderek şiddetlendiriyor. Yine üstelik bu hastada böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kanser gibi yeni hastalıklar oluşturuyor.

Daha vahim olanı, prospektüsler dikkatle incelendiğinde görülecektir ki (A) hastalığı için verilen ilacın yan etkilerinden biri de (A) hastalığı oluşturmak.

Haydi iyileşebilirseniz iyileşin.

 

 

PROSPEKTÜSÜNE GÖRE İLAÇLAR VE YAN ETKİLERİ (4 ÖRNEK):

 

REMİCADE

Kullanım sebebi olan hastalık: ÜLSERATİF KOLİT (İshal ve Kanamayla seyreden İltihaplı Bağırsak Hastalığı)

Kullanım hedefi: Bağışıklık sisteminin baskılanması, enflamasyonun (iltihap, ağrı, ateş) azaltılması

Kullanım sebebi olan hastalığı artırıcı yan etkisi: MİDE ve BAĞIRSAK KANALINDA KANAMALAR YA DA DELİNME, Kanamalar, Ateş, Solunum yolu dahil tüm vücutta iltihaplanma nedeniyle şişme ve ağrılar

Onlarca diğer yan etkiden 5 adedi: Kurdeşen, nefes darlığı, kalp yetmezliğinde ağırlaşma, Zatürre, Anemi

 

İMURAN

Kullanım sebebi olan hastalık: ÜLSERATİF KOLİT (İshal ve Kanamayla seyreden İltihaplı Bağırsak Hastalığı)

Kullanım hedefi: Bağışıklık sisteminin baskılanması, enflamasyonun (iltihap, ağrı, ateş) azaltılması

Kullanım sebebi olan hastalığı artırıcı yan etkisi: Yüksek ateş veya diğer enfeksiyon bulguları, Genel sağlık durumunun bozulması, Koyu renk gaita (kanlı), İshal, karın ağrısı, kabızlık, bulantı ve kusmaya neden olacak bağırsak problemleri

Onlarca diğer yan etkiden 5 adedi: KAN, LENF VE DERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE BAZI KANSER TÜRLERİ, OLAĞANDIŞI KANAMA, Pankreas Enflamasyonu (Pankreatit), Hayatı Tehdit Edebilecek Şiddetli Karaciğer Harabiyeti, Akciğer Enflamasyonu (Zatürre)

 

ASACOL (ENEMA)

Kullanım sebebi olan hastalık: ÜLSERATİF KOLİT (İshal ve Kanamayla seyreden İltihaplı Bağırsak Hastalığı), KRON

Kullanım sebebi olan hastalığı artırıcı yan etkisi: Hastalığın semptomlarını daha da kötüleştirme, rektum ağrısı, bağırsak gazları, mide ağrısı / krampı, KANLI İSHAL, ateş, şiddetli karın ağrısı,

Onlarca diğer yan etkiden bazıları: Böbrek Fonksiyon Bozuklukları ve iltihabı, Şiddetli Baş Dönmesi, Dil ve Boğazda Şişme, Yaygın Alerjik Reaksiyonlar, Akciğer İltihabı (Zatürre), Pankreas İltihabı (Pankreatit), Anemi, Kısırlık

 

SELECTRA

Kullanım sebebi olan hastalık: Majör Depresif Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Agorafobi, Panik Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu Ve Premenstrüal Disforik Bozukluk (Kısaca ANTİDEPRESAN)

Kullanım sebebi olan hastalığı artırıcı yan etkisi: İntihar etme düşünce ve davranışlarını artırma, Huzursuzluk, Uykusuzluk, Uyuklama, Aşırı hareketlilik (Mani, Hiperaktivite), Mani hastalığı, Ajitasyon, Depresyon, Halüsinasyon, Saldırgan reaksiyonlar, Anksiyete, Psikoz (Akıl Hastalığı), Kişilik bozuklukları, Sinirlilik, Panik hali, Anoreksiya

Onlarca diğer yan etkiden bazıları: Amnezi (Hafıza kaybı), Kalp Hastalıkları ve Kalp Krizi, Karaciğer Bozukluğu (Hepatit, Sarılık, Yağlanma), Pankreatit (Pankreas iltihabı), Trombositopeni (Trombosit düşüklüğü, anormal kanamalar), Hipertansiyon, AŞIRI DOZ ALIMINDA KOMA (Aşırı doz alımında kendine has bir antidotu, yani zararlı etkisini giderecek bir ilaç bulunmamaktadır. Vücuttaki fazlalığını temizlemekte idrar söktürücüler, diyaliz, hemopoerfüzyon (Damar içinde kanın temizlenmesi ve yeniden dolaşıma verilmesi işlemi) ve kan naklinin de bir yararı bulunmamaktadır.)