Menü

ORGONİT ve EPOKSİ REÇİNE TEHLİKESİ

 

 

ORGONİTİN YAPILIŞI

Piramit, silindir, küre, küp gibi şekillerde kalıp hazırlanır. Kalıbın içine % 50’ye varan oranda taş, bakır, demir gibi materyaller yerleştirilir.

Kalıba, geriye kalan boşlukları doldurmak üzere sıvı haldeki epoksi reçine dökülür. Bir müddet sonra reçine, cama benzer katılaşır.

Ortaya, evinizin bir köşesine konulacak veya kolye olarak boyuna takılacak rengarenk, çekici bir materyal çıkar.

 

İDDİA EDİLEN YARARLARI

Orgonit imal edip satmaya çalışanların iddialarına bakılırsa, yararlı olmadığı bir husus bulunmamaktadır. Çakraları düzene sokmakta, aurayı güçlendirmekte, ortamdaki negatif havayı temizleyip pozitif enerjiye dönüştürmekte, kanser dahil tüm hastalıklara şifa olmaktadır.

Yine iddiaya göre bu faydalar, reçine içine hapsolmuş taşlardan, bakırdan, demirden ve reçineden yayılan enerji (iyonlar) nedeniyle oluşmaktadır.

 

GERÇEKTEN YARARLI MI?

Şile’de ağaç gövdelerinden değişik ev ve bahçe aletleri yapan bir imalathane var. Arada bir uğrar, bir şeyler alırım.

Yine bir gidişimde bir projeden bahsetti. Ağaç oyuklarının içine taşlar koyacağını, üzerine epoksi reçine dökeceğini, reçine sertleştiğinde çok güzel görüntüler oluşacağını, evlerde biblo gibi kullanılabileceğini belirtti.

Kullanılacak reçinenin yapısını inceleyip tekrar gittim ve bu materyalin, içine konulacak taşlar hariç tümüyle zehir olduğunu, birçok hastalığa sebep olabileceğini, benim için böyle bir şey yapmamasını söyledim.

Sözleri şu oldu: “Hasan Bey, mademki zararlı, hiç kimse için yapmam.”

 

ORGONİT YAPIMINDA KULLANILAN REÇİNENİN KİMYASAL YAPISI

Reçine denilince orgonitte kullanılan sıvının çam veya erik reçinesi olduğu sanılmasın, tamamen yapay bir üründür.

Temel maddesi petrol ve tuzlu sudur. Ancak bu ikisinden reçine elde etmek için çeşitli kimyasallar devreye sokulmakta ve tepkimeler oluşturulmaktadır.

Orgonit yapımında kullanılan reçineyi oluşturan kimyasalların başlıcası şunlardır: HAM PETROL, NEFT YAĞI, BENZEN, PROPEN (PROPİLEN), ASETON, FENOL, ALLYLCHLORİDE, BPA (Bisphenol-A), EPİKLORİDİN (Bağlı Klor), SODYUM HİDROKSİT

 

Şimdi bu kimyasalları birer birer inceleyelim.

 

PETROL VE PETROL ÜRÜNLERİ

Petrol, yanıcı ve oda sıcaklığında dahi gaz halinde uçucudur. Kendisi ve gazı toksiktir yani zehirli kimyasaldır.

Bu gazlar oksijen ve azot dengesini bozarak birçok ölümcül hastalık riski oluşturur.

Görme bozuklukları, kulak enfeksiyonları, astım, bronşit, akciğer ve boğaz enfeksiyonları, kalp hastalıkları ve kanser bunlardan birkaçıdır.

 

BENZEN (BENZOL)

Tüm kanserlerin ortak sebeplerinden kabul edilmektedir.

Taşkömürü katranından elde edilen en basit aromatik hidrokarbondur (C6H6). Renksiz, hoş kokulu bir sıvıdır 5°C'ta donar, 80°C'ta kaynar. Suda az, alkol, eter ve asetonda her oranda çözünür. İyot, kükürt, fosfor gibi maddelerin çözücüsüdür. Yağları, balmumunu, kauçuğu ve daha birçok organik maddeyi çözer. Kolay alev alır ve isli bir alevle yanar. Boya, ilâç, plastik ve patlayıcı madde yapımında geniş kullanım alanı vardır. Çözücü olarak ve benzine karıştırılıp yakıt olarak da kullanılır. Petrolün içinde de mevcuttur.

Naylon, strafor ve polikarbonat gibi plastiklerin yanında yapıştırıcılar, deterjanlar, boyalar, böcek ilaçlan, sentetik kauçuk, patlayıcılar ve uyuşturucu maddelerin yapımında da hammadde olarak kullanılır.

Benzen, kanserojen olduğu kanıtlanmış bir maddedir. Potansiyel sağlık sorunlarıyla ilgili ilk ipucu, işçiler benzen buharına maruz kalıp hepsi de nörotoksisite belirtisi olan baş dönmesi, baş ağrısı, titreme, hatta bilinç kaybından şikâyet edince ortaya çıktı. Bu durum, işyerlerinde benzene maruz kalma halini azaltmak için ölçümler yapılmasına yol açtı. Epidemiyolojik çalışmalar, uzun yıllar boyunca benzen soluyan işçilerde yüksek oranda lösemi görüldüğünü tespit etti. Teoride kanserojenlerin hiçbir miktarı güvenli değil çünkü DNA’ya tek bir molekülün bile saldırması kansere yol açabilir.

 

NEFT

Organik maddelerin ayrıştırılması ile oluşturulan ve tutuşabilen sıvılardan elde edilen yağa neft yağı denilmektedir. Sakız ağacı ya da çam ağaçlarından çıkarılan reçineye benzer bir yapısı bulunmaktadır. Petrol türevlerinden elde edilen bir çeşit mineral yapıdaki yağlara da bu isim verilmektedir. Organitte kullanılan neft, ham petrolün damıtılması sonucu da elde edilmektedir.

Toz boyaları yağlı boyaya çevirmek ve boyaların sulandırılması için kullanılır. Ayrıca resim yaparken kullanılan fırçaların boyalardan arındırılması için tercih edilir.

Neft, ciltle temas ederse yakıcı ve tahriş edici etki gösterir, cilt hastalıklarına sebep olur. Cilt için alerjik reaksiyon oluşturabilir.

Ciddi göz tahrişine yol açar. Rehavete veya baş dönmesine yol açabilir.

 

PROPİLEN (PROPEN)

Kimyasal formülü C₃H₆ olan doymamış bir organik bileşiktir. Bir adet çift bağ içerir ve hidrokarbonlar  sınıfındandır. Güneş kremleri ve rujda yer alır. Nemlendirici özelliği nedeniyle ürünlerin kurumasını önlemek amacıyla kullanılır.

Başta medikal ürünleri olmak üzere, bazı gıda ve gıda takviyelerinde de kullanılan tehlikeli bir çeşit alkol türevidir.

Karaciğer ve böbrek üzerinde zararlıdır, deri ve gözü tahriş eder. Merkezi sinir sistemini baskılar, aktif çalışmasına engel olur.

Hiperozmalite (kan akıcılığının azalması), metbolik asidozis (kanın asitliğinin artması), akut böbrek hasarı, sepsis (kan zehirlenmesi) ve benzeri hastalıklar oluşturabilir.

Alerjik reaksiyonlar oluşturması bir başka etkisidir.

 

ALLYL CHLORİDE

Parlayıcı ve patlayıcı bir kimyasaldır. 200C’ta (Oda sıcaklığında) buharlaşır.

Buharını veya tozunu solumak, öksürüğe, boğaz ve baş ağrısına, baş dönmesine, halsizliğe, nefesdarlığına, kusmaya, bayılmaya neden olur. Ciltle temasında kızarıklık, yanma oluşturur. Buharı göze temas ederse bulanık görmeye sebep olur. Buharı merkezi sinir sistemine zarar verir, akciğer ödemine sebep olur. Uzun süre maruz kalınırsa böbrek ve karaciğer yetmezliği oluşturabilir.

 

ASETON

Ketonun alt üyesidir. Aseton, bir çok organik maddeyi eritmekte kullanılan eter kokusunda, kolayca alev alan yanan, uçucu bir sıvıdır. Hızla buharlaşma özelliğine sahiptir.

Aseton, fizyolojik olarak idrarda ve kanda eser miktar da bulunmaktadır. İdrar da aseton bulunması, bir süre eksik beslenmenin uzun süreli perhiz sonucu ya da mutlak bir besin eksikliği (diyabetik ketoasidoz) sonucudur. Özellikle de şeker hastalarının idrarlarında çok miktar da aseton bulunur, bundan dolayı idrar aseton kokması teşhisler de çok yardımcı bir bulgudur.

Genel olarak ketonlar, kişinin kan basıncını ve his duyusunu azaltır.Şarap, bira ve rakıda bulunan aseton, etil alkolden daha az zehirli olmasına rağmen sarhoşluk ve uyku meydana getirmektedir. Aseton, uyuşturucu sulfonal grubu ilaçların başlangıç maddesidir.

Çoğu ev ürünlerinde ve mobilya cilaların da, ojeler de aseton bulunmaktadır. Hayatımız da oldukça yer alan bir sıvı olmasına rağmen aseton zehirlenmesi az rastlanan bir durumdur. Aseton zehirlenmesi baş dönmesi ve baş ağrısı şeklinde kendini göstermektedir. Az miktardaki aseton herhangi bir zarar vermez fakat fazla miktarda olduğunda ise boğazları, burnu, gözleri ve akciğerleri tahriş edebilir. Buna sebep baş dönmesi, baş ağrısı, hızlı nabız, bulantı, kusma, bilinç kapalılığı ve komaya sebep olmaktadır.

Aseton koklamak son derece zararlıdır. Ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilir. Aseton koklamak uçucu madde bağımlılığına neden olabilir. Bu maddeler kimyasal gaz içerdiğinden vücutta kalp, karaciğer, böbrek gibi hayati organların işlevlerini bozabilir. Ayrıca aseton koklamak bu organlarda doku yıkımına neden olabilir.

Son yıllarda aseton sadece oje çıkarmakta değil, cilt peelingi yapmakta, akne tedavisinde, scrublarda, cilt temizleyicilerinde de kullanılmaktadır. Dolayısıyla farkında olmasak ta asetonu yüzümüze sürmüş oluruz. Ancak asetonun yüze sürülmesi başta beyne zarar verebilir. Bunun yanında kansere ve zehirlenmeye de neden olabilir. İlk aşamada cildinizde tahrişe ve kurumaya yol açabilir.

 

FENOL

Boyacılıkta, kimi plastik maddelerin ve kimi ilaçların yapımında kullanılan, çoğunlukla madenkömürü katranından elde edilen benzinin oksijenli türevidir. Asit özelliği gösterir.

Ellere bulaşırsa günlerce geçmeyen iğrenç bir sarı leke bırakır.

Doğal olarak bazı gıdaların içinde, insan ve hayvan atıklarında, bozunmuş organik materyal içinde ve vücutta metabolizma ürünü olarak oluşur.

Solunum veya deri yolu temas halinde deri bozulmalarına, göz hastalıklarına yol açabilir. Ayrıca burun, boğaz, nefes borusu, akciğer, mide, bağırsak kanallarının içini kaplayan zarda hasar oluşturup solunum ve sindirim sistemi hastalıklarına sebep olabilir.

 

BİSFENOL A (BPA)

Damacana yapımında da kullanılan polikarbonatın hammaddesidir.

Karsinojen (kanser oluşumuna sebep olan) bir organik bileşiktir. Çoğunlukla diyet yiyeceklerde ve plastikte bulunan bu maddenin erkeklerde düşük sayıda ve kalitesiz sperm üretimine, kadınlarda da göğüs kanserine yol açtığı bilinmektedir.

Testesteron'u taklit ederek meme kanserini tetikleyebilir. Astım, adet düzeninin bozulması, kalp hastalıkları, sebep olduklarından bazıları.

 

SONUÇ OLARAK:

 

(1)

İddia edildiği gibi orgonit içindeki taşların enerjisi (iyonları, elektronları) orgonit malzemesini (reçineyi) aşıp ortama yayılabiliyor, insanlara ulaşabiliyorsa, orgoniti oluşturan zehirli (hastalık üretici) kimyasalların enerjisi de ortama yayılıyor demektir.

Dolayısıyla taşların enerjisinin (faydasının) bize ulaşmasını umut ederken, aynı zamanda zehirlenmiş oluyoruz.

 

(2)

MOHS skalasında sertlik derecesi 8’in altında olan taşlar, temas ettikleri diğer taşların minerallerini veya demiri veya gümüşü veya altını veya pis bir şeyle temas ediyorsa pisliği bünyesine katmaktadır.

Bu durumda orgonit içine sertlik derecesi 8’in altındaki taşlardan konulmuşsa, orgoniti oluşturan zehirli kimyasalları emecek ve zehirli hale gelecektir.

 

(3)

Orgonit satıcılarının Orgonite yüklediği tüm yararlar, Orgonit satabilmeye yöneliktir. Çünkü satanlar için gelir kaynağıdır.

 

Orgonit, yararlı bir doğal taşın, zehirli hale getirilmesi olayıdır.

 

TERCİH SİZİN.

 

Bu Yazıyı Paylaş;
Copyright © 2015 hasankocabas.com.tr Online Kullanıcı : 19 | Bu Günkü Ziyaretçi : 175 | Toplam Ziyaret : 1,576,188

                      ortakfikir tasarım ofisi